POUKÁZANIE 2 % PRE BAROKOVÝ KOSTOL

POVÝŠENIA SV. KRÍŽA V PRIEKOPE

Vážení farníci!

Dovoľujem si osloviť Vás v mene Združenia na záchranu kostola Povýšenia sv. kríža v Priekope.

Cieľom nášho združenia je záchrana tejto historickej pamiatky pre budúce generácie. Podľa vyjadrení odborníkov má tento svadobný kostol -postavený rodinou Révayovcov v roku 1772- historickú hodnotu, ktorá je v Turci jedinečná a v rámci Žilinského regiónu ojedinelá.

Na základe rokovaní s kompetentnými odborníkmi ako aj so zástupcami súčasných majiteľov tejto stavby, pre záchranu tohto kultúrneho skvostu je potrebné najprv vyriešiť majetkové vzťahy. Po vyriešení tohto problému by Združenie pokračovalo v záchrane a rekonštrukcii tejto pamiatky prostredníctvom dostupných grantových schém.

Preto si Vás dovoľujeme požiadať o poukázanie 2 % z Vašich daní v prospech nášho Združenia. Vyplnené vyhlásenie spolu s potvrdením o zaplatení dane z príjmov (ktoré Vám na požiadanie vydá Váš zamestnávateľ) môžete poslať na adresu nášho Združenia (M.Dulu 13A, 03608 Martin-Priekopa), alebo doniesť na adresu IMM profit, (Priekopská 41, 036 08 Martin-Priekopa – hneď vedľa kostola) alebo doručiť na Daňový úrad v Martine na Jesenského ulici 23.

naša web stránka

www.barokovy-kostol-martin.sk